Кога има смисъл да се потърси помощ за почистване на апартамент?

Почистващи услуги за апартаменти Пловдив се предлагат в много различни ситуации. Понякога става въпрос за стандартно почистване след дълго наемане. Друг път е след разчистване на наследство, преместване или просто защото няма кога да се справи човек сам.

Всеки случай има нужда от различен подход. Понякога става въпрос за прах и мазнини, друг път за пълно разчистване от боклуци, мебели и следи от години на натрупване. Ако говорим за Кючук Париж, имаше апартамент, в който никой не беше стъпвал от близо шест години. Врати залепнали, подът се пукаше, а кухнята беше зацапана чак до тавана. Решението беше напълно премахване на всичко, което задържаше миризма и влага. Отне време, но беше върнат за ново използване.

В подобна ситуация не може да се действа по схема или с шаблон. Всеки апартамент си има характер. Някои са затрупани със стари мебели, други със следи от вода или плесен. Случвало ми се е в района на Мараша да има нужда от разчистване на целия коридор, преди въобще да се стигне до стаите. Това не е работа, която се върши с една кърпа и веднъж минаване.

Има обаче неща, които хората не трябва да правят сами. Има грешки, които само удължават проблема.

Кои неща не трябва да се правят при почистване?

  1. Да се започва с разместване преди да се махнат боклуците. Така се губи повече време, а понякога и се вкарва мръсотията още по-дълбоко в стаята. Първо трябва да се изнесат всички отпадъци. После се започва поетапно по стаи.
  2. Да се използват домашни препарати за неясни петна. Особено при почистване след дълъг престой. Много хора взимат белина и почват да търкат плотове, стени и подове. Това не само не премахва дълбоките следи, а и влошава ситуацията. Някои петна се запечатват, вместо да се махнат.
  3. Да се мисли, че всичко се върши за ден. Това често обърква хората. Има случаи, в които е нужно два пъти почистване. Особено когато се налага измиване след плесен или след наематели, които са изоставили всичко вътре.
  4. Да се пазят мебели, които няма как да се възстановят. Имаше случай в Съдийски, където държаха диван, който миришеше на влага и беше надупчен от мишки. В такива случаи не се спасява, а само пречи на процеса.
  5. Да се мисли, че само почистването е достатъчно. Понякога се изисква дезинфекция, особено след тежки случаи като починал вътре или след клошарско обитаване. Това се прави със съвсем други препарати и уреди.

Как се работи по апартаменти с различна степен на замърсяване?

Почистване след наематели. Обикновено оставят мазнини в кухнята, петна по плотовете и прах във всички ъгли. При такива случаи всичко се минава два пъти – веднъж грубо, после по-фино. Това важи особено ако има тераса, където е събирана мръсотия с години.

Почистване след наследство. Често стаите са заключени с години. Въздухът е застоял, има следи от мухъл и понякога мебели с разпаднати материи. Работи се поетапно – изнасяне, третиране и измиване. В някои случаи се включва и озониране.

Почистване след инциденти. При пожар или наводнение не се търси само козметично измиване. Трябва да се премахнат слоеве сажди, вода или кал. Работи се със специализирани препарати и защитно облекло.

След обитаване от клошари. Това обикновено е най-тежката ситуация. Целият апартамент мирише, има фекалии, развалена храна, бълхи или плъхове. Тук се използват специализирани уреди, дезинфектанти и маски. Всичко се изнася, а помещението се обработва многократно.

Колко струва почистването според типа апартамент?

Почистване на едностаен апартамент – от 90 до 120 лв.
Почистване на двустаен – от 120 до 160 лв.
Почистване на тристаен – от 160 до 220 лв.
Почистване след смърт – от 70 до 90 лв.
Почистване след клошар – от 180 до 420 лв.
Почистване след пожар – от 380 до 620 лв.
Почистване след наводнение – от 380 до 620 лв.

Цените се определят спрямо обема работа. Няма нужда от оглед. Достатъчен е кратък разговор или няколко снимки, за да се даде конкретна цена.

Телефон за контакт с Чистачи.КОМ: 088 888 2000

Как се подхожда при специфични случаи?

След смърт или болен човек. В такива случаи има остатъци по пода, леглото и стените. Работи се с ръкавици и маски. Използва се професионален озонатор. При нужда се сменят подови настилки.

След пожар. Миризмата от дим остава в мазилката. Махат се повърхности с нагар. После се измива всичко няколко пъти и се включва машинно изсушаване.

След наводнение. Вода остава под ламинат или в ъглите. Работи се с изсмукващи машини и влагопоглъщатели. След това се минава с противогъбичен препарат.

След клошар. Всичко се изнася. Използват се дебели чували и дезинфектанти. Минава се многократно с уреди срещу бълхи и миризми. Прахосмукачката не влиза в работа при такъв тип замърсяване.

Най-често задаваните въпроси

Колко време отнема почистването на двустаен апартамент?
Средно между 3 и 6 часа според състоянието и замърсяването. Ако има нужда от изнасяне на мебели или обработка със специални препарати, може да отнеме цял ден. Всичко се изчислява според случая.

Трябва ли да съм в апартамента по време на почистването?
Не. Достатъчно е да се осигури достъп. Много от случаите се правят без присъствие на собственик. След това се пращат снимки и се уговаря как да се приключи.

Работите ли при случаи със стари мебели и боклуци?
Да. Това е една от най-честите заявки. При апартаменти, затрупани с кашони, мебели и отпадъци, се започва с изнасяне. След това се минава на почистване и дезинфекция.

Какво включва услугата почистване след смърт?
Изнасяне на мебели при нужда, почистване на биологични остатъци, дезинфекция, озониране и премахване на миризми. Работи се със защитно облекло. Не се оставя нищо, което задържа миризма или патоген.

Мога ли да изпратя снимки по Viber?
Да. Това е един от най-удобните начини за уточняване на цената и обема на работа. Телефонът е 088 888 2000 и приема както снимки, така и обаждания.

Потърси почистване на апартамент от фирма с опит и отношение

Ако става въпрос за сериозно замърсен апартамент в Пловдив, Чистачи.КОМ са точният избор. Всичко започва с едно обаждане и след това се действа конкретно според ситуацията 088 888 2000